Strojovođa i radna misija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Željeznica i vlakovi
 
Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLogin
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 HŽ 1142 - Općenito

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptyuto ruj 10, 2013 3:45 pm

Jučer sam vidio kako tiristorka vuče dva putnička vagona četveroosovca a na kraju jembach valjda da pogura. Išli su sa glavnog prema Jastrebarskom.
[Vrh] Go down
JT Kirk
Admin
JT Kirk


Broj postova : 1212
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Plavi Kvarnerić

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptyuto ruj 10, 2013 6:20 pm

Tehnika je napisao/la:
Jučer sam vidio kako tiristorka vuče dva putnička vagona četveroosovca a na kraju jembach valjda da pogura. Išli su sa glavnog prema Jastrebarskom.
Znači sa potiskivalicom fun fun pa to je još jača verzija po ravnome.

LP
[Vrh] Go down
https://wehicle-drives.forumhr.com
Karavela006

Karavela006


Broj postova : 193
Join date : 27.11.2011
Age : 54
Lokacija : Zagreb/Knin

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptysri ruj 11, 2013 7:50 am

Tehnika je napisao/la:
Jučer sam vidio kako tiristorka vuče dva putnička vagona četveroosovca a na kraju jembach valjda da pogura. Išli su sa glavnog prema Jastrebarskom.
Infrastrukturna posla.....
Ne dozvoljavaju da se vlakom otpreme tri lokomotive na čelu nego zaprega+vozna+potiskivalica.Ako idu strojni onda može i više a ako su u vlaku onda samo tri i to takvim rasporedom.
[Vrh] Go down
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptysri ruj 11, 2013 8:22 am

Karavela006 je napisao/la:
Tehnika je napisao/la:
Jučer sam vidio kako tiristorka vuče dva putnička vagona četveroosovca a na kraju jembach valjda da pogura. Išli su sa glavnog prema Jastrebarskom.
Infrastrukturna posla.....
Ne dozvoljavaju da se vlakom otpreme tri lokomotive na čelu nego zaprega+vozna+potiskivalica.Ako idu strojni onda može i više a ako su u vlaku onda samo tri i to takvim rasporedom.
Ovo su bile dvije jedna naprijed a druga na štoku. Jembach je vjerojatno išao do mjesta za manevru ali nije dozvoljeno na putničkom vlaku vući manevarku jer im brzine nisu jednake pa je taj vlak sigurno imao gadno kašnjenje. Zna se kako se otpremaju lokomotive a to je zaprega pa vučna lokomotiva pa je prema tome manevarka trebala ići naprijed kao zaprega jer jer je sa manjom maksimalnom brzinom a ne otraga kao potiskivalica.
[Vrh] Go down
Karavela006

Karavela006


Broj postova : 193
Join date : 27.11.2011
Age : 54
Lokacija : Zagreb/Knin

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptyčet ruj 12, 2013 7:43 am

Tehnika je napisao/la:
Karavela006 je napisao/la:
Tehnika je napisao/la:
Jučer sam vidio kako tiristorka vuče dva putnička vagona četveroosovca a na kraju jembach valjda da pogura. Išli su sa glavnog prema Jastrebarskom.
Infrastrukturna posla.....
Ne dozvoljavaju da se vlakom otpreme tri lokomotive na čelu nego zaprega+vozna+potiskivalica.Ako idu strojni onda može i više a ako su u vlaku onda samo tri i to takvim rasporedom.
Ovo su bile dvije jedna naprijed a druga na štoku. Jembach je vjerojatno išao do mjesta za manevru ali nije dozvoljeno na putničkom vlaku vući manevarku jer im brzine nisu jednake pa je taj vlak sigurno imao gadno kašnjenje. Zna se kako se otpremaju lokomotive a to je zaprega pa vučna lokomotiva pa je prema tome manevarka trebala ići naprijed kao zaprega jer jer je sa manjom maksimalnom brzinom a ne otraga kao potiskivalica.
Tehnika....ne pričati bez veze.Manevarka kao i bilo koja druga lok može biti uvrštena u bilo koji vlak kao radna ili neradna lok.Mjesto uvrštavanja nije važno za brzinu.Brzina vlaka je limitirana najvećom dopuštenom brzinom bilo kojeg vozila uvrštenog u vlak.Da napomenem.....bilo koja lokomotiva može biti uvrštena na kraj vlaka.V/max 80.Čak kao neradna van službe.Skraćeno VS.
[Vrh] Go down
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptyčet ruj 12, 2013 4:25 pm

Karavela006 je napisao/la:

Tehnika....ne pričati bez veze.Manevarka kao i bilo koja druga lok može biti uvrštena u bilo koji vlak kao radna ili neradna lok.Mjesto uvrštavanja nije važno za brzinu.Brzina vlaka je limitirana najvećom dopuštenom brzinom bilo kojeg vozila uvrštenog u vlak.Da napomenem.....bilo koja lokomotiva može biti uvrštena na kraj vlaka.V/max 80.Čak kao neradna van službe.Skraćeno VS.
Koliko je meni poznato neradna lokomotiva se uvršćuje odmah iza lokomotive a ne na kraju vlaka. neradna lokomotiva mora imati ugašen motor i mjenjač postavljen u neutral da bi mogla voziti 80 km/h (Jembach) inače smije voziti maksimalno 60 km/h. Ovaj je Jembach imao upaljen motor i posadu od dvoje ljudi.
Drugo, neradne manevarske lokomotive kao i putnički i teretni vagoni uvijek se šalju teretnim vlakom jer putnički voze brže od njihovih maksimalnih brzina. Putnički neradni vagoni se prevoze se teretnim vlakom bez obzira što im maksimalna brzina odgovara brzini putničkog vlaka.
Mjesto uvrštenja je važno za brzinu jer se može dogoditi da strojovođa zaboravi da vozi neradnu lokomotivu i počne voziti brzinom koju mu određuje vozni red a tu je i drugi razlog a to je kočnica. Lokomotive imaju različite mase i sile kočenja. Jembach napr. nema rapid kočnicu već samo teretnu kočnicu pa kod kočenja naliječe na putničke vagone dok kod elektre i vagona ona funkcionira.
tek toliko da te podsjetim.
[Vrh] Go down
Karavela006

Karavela006


Broj postova : 193
Join date : 27.11.2011
Age : 54
Lokacija : Zagreb/Knin

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptyčet ruj 12, 2013 7:58 pm

Tehnika je napisao/la:
Karavela006 je napisao/la:

Tehnika....ne pričati bez veze.Manevarka kao i bilo koja druga lok može biti uvrštena u bilo koji vlak kao radna ili neradna lok.Mjesto uvrštavanja nije važno za brzinu.Brzina vlaka je limitirana najvećom dopuštenom brzinom bilo kojeg vozila uvrštenog u vlak.Da napomenem.....bilo koja lokomotiva može biti uvrštena na kraj vlaka.V/max 80.Čak kao neradna van službe.Skraćeno VS.
Koliko je meni poznato neradna lokomotiva se uvršćuje odmah iza lokomotive a ne na kraju vlaka. neradna lokomotiva mora imati ugašen motor i mjenjač postavljen u neutral da bi  mogla voziti 80 km/h (Jembach) inače smije voziti maksimalno 60 km/h. Ovaj je Jembach imao upaljen motor i posadu od dvoje ljudi.
Drugo, neradne manevarske lokomotive kao i putnički i teretni vagoni uvijek se šalju teretnim vlakom jer putnički voze brže od njihovih maksimalnih brzina. Putnički neradni vagoni se prevoze se teretnim vlakom bez obzira što im maksimalna brzina odgovara brzini putničkog vlaka.
Mjesto uvrštenja je važno za brzinu jer se može dogoditi da strojovođa zaboravi da vozi neradnu lokomotivu i počne voziti brzinom koju mu određuje vozni red a tu je i drugi razlog a to je kočnica. Lokomotive imaju različite mase i sile kočenja. Jembach napr. nema rapid kočnicu već samo teretnu kočnicu pa kod kočenja naliječe na putničke vagone dok kod elektre i vagona ona funkcionira.
tek toliko da te podsjetim.
Neradna lokomotiva ne sudjeluje u vuči vlaka.
Lokomotive se šalju pogodnim vlakom a pogotovo sad kad cargova loksa ne smije biti uvrštena u putnički vlak a i obratno.
Mjesto uvrštenja NIJE BITNO za brzinu vlaka.
Strojovođa NIJE ONAJ KOJI ZABORAVLJA uvjete prijevoza,nego onaj KOJI SE DRŽI PROPISANIH UVJETA RADA.
Koji će k...c jembachu rapid kočnica kad se zna njena maksimalna brzina,a tebe doktore da podsjetim da rapid kočnica radi tek izna 55 km/h i to samo na elektrama.
Nalijetanje na vagone.....ovo nije vrijedno komentara.

Hvala što si me podsjetio....ali bolje po tebe da nisi.
[Vrh] Go down
marijana341
Admin
marijana341


Broj postova : 1224
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Rijeka

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptypet ruj 13, 2013 4:52 am

... i tako mi dođosmo od "strojčine sa 2 vagonića i moćne kompozicije" do "rapid kočnice" ... no no 

bravo 
[Vrh] Go down
http://zeljeznice.forumhr.com/
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptypet ruj 13, 2013 6:44 am

marijana341 je napisao/la:
... i tako mi dođosmo od "strojčine sa 2 vagonića i moćne kompozicije" do "rapid kočnice" ... no no 

bravo 
Zapravo se svelo na to da se više ne poštuju pravila struke.Off Topic 
[Vrh] Go down
marijana341
Admin
marijana341


Broj postova : 1224
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Rijeka

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptypet ruj 13, 2013 1:32 pm

Zapravo sam ja ciljao na to kako je ovo tema o fotografijama određene serije lokomotivá a ne tema za raspravu o svemu i svačemu!
[Vrh] Go down
http://zeljeznice.forumhr.com/
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptypet ruj 13, 2013 3:54 pm

marijana341 je napisao/la:
Zapravo sam ja ciljao na to kako je ovo tema o fotografijama određene serije lokomotivá a ne tema za raspravu o svemu i svačemu!
Najpametnije ti je da otvoriš novu temu i raspravu prebaciš u nju a slike ostaviš u ovoj temi.thinking 
[Vrh] Go down
marijana341
Admin
marijana341


Broj postova : 1224
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Rijeka

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptypet ruj 13, 2013 5:49 pm

Morat ću videt sa gazdom što ćemo al' svakako ćemo to morat (na neki način) odjeliti od fotografija.
[Vrh] Go down
http://zeljeznice.forumhr.com/
JT Kirk
Admin
JT Kirk


Broj postova : 1212
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Plavi Kvarnerić

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptypet ruj 13, 2013 6:32 pm

Ovdje možete pisati o podacima i karakteristikama, i sve što en spada u fotografiju !
[Vrh] Go down
https://wehicle-drives.forumhr.com
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptysub ruj 14, 2013 8:26 am

Mogli bi povesti zanimljivu raspravu ali čekam da se Karavela javi (ništa osobno)maestro 
[Vrh] Go down
Karavela006

Karavela006


Broj postova : 193
Join date : 27.11.2011
Age : 54
Lokacija : Zagreb/Knin

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptysub ruj 14, 2013 12:57 pm

Tehnika je napisao/la:
Mogli bi povesti zanimljivu raspravu ali čekam da se Karavela javi (ništa osobno)maestro 
Gadno si fulao Grunfe s razmještajem lokomotiva....fakat mi se neda objašnjavati.
[Vrh] Go down
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Emptyned ruj 15, 2013 8:33 am

To je bar lako, navedeš Pravilnik i članak.
Zanimljivo u zadnjem Zakonu o sigurnosti željezničkog prometa ne piše ništa a u Pravilniku piše u članku 102 alineja 6 da se kod uvrštavanja lokomotiva sa različitim brzinama prva je sa većom maksimalnom brzinom. Prema tome ja nisam bio u pravu bez obzira što to meni nije logično a nekada je bilo jer protuklizni uređaji nisu bili osjetljivi kao današnji a kod lokomotva iste snage a manje maksimalne brzine vučne sile kod iste struje su veće tako da lakše dolazi do klizanja što strojovođa je morao čuti da bi poduzeo mjere za zaustavljanje klizanja. Za mene je normalno da prva bude sa manjom maksimalnom brzinom a druga sa većom zato da strojovođa ne prekorači maksimalnu brzinu lokomotive sa manjim brzinom što postaje suvišno ako se pročita članak 107.
Ali u članku 107 piše da se u vlak ne smiju uvrštavati lokomotive ako je njihova maksimalna brzina manja od maksimalne brzine vlaka na pruzi. Prema tome Jenbach nije nikako mogao biti uvršten u putnički vlak iz dva faktora:
1. maksimalna brzina je manja od dozvoljene brzine za taj vlak po voznom redu,
2. Jenbach ima teretnu kočnicu pa se ne smije uvrštavati u putničke vlakove zbog različite vrste kočnica.
[Vrh] Go down
Sponsored content





HŽ 1142 - Općenito Empty
PostajNaslov: Re: HŽ 1142 - Općenito   HŽ 1142 - Općenito Empty

[Vrh] Go down
 
HŽ 1142 - Općenito
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Općenito
» HŽ 1142 - fotografije
» HŽ 1142 filmovi
» Općenito o više sustavnim lokomotivama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Strojovođa i radna misija :: HŽ 1142-
Forum(o)Bir: