Strojovođa i radna misija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Željeznica i vlakovi
 
Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLogin
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 NREC & Gredelj za ONCF

Go down 
+2
JT Kirk
marijana341
6 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Karavela006

Karavela006


Broj postova : 193
Join date : 27.11.2011
Age : 54
Lokacija : Zagreb/Knin

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptyned vel 10, 2013 4:54 pm

Tehnika je napisao/la:
Meni se čini da to nikako nije tako jer bi onda ako radimo npr. lokomotive za SNCF i DB trebale dobiti oznaku prema onima u Hrvatskoj a nema te serije. Mi nemamo lokomotive EMD GM sa snagom dizelskog motora 3000 HP jer naša serija 2063 ima snagu dizelskog motora 3300 HP. Prema tome ove lokomotive za Maroko nikako nisu serija 2063.
Drugo lokomotive koje nisu domicilnog željezničkog prijevoznika idu kao specijalno vozilo ako nisu u sukladnosti sa HR ili EN normama a prikazane lokomotive to sigurno nisu jer imaju jako puno zračnih cijevi kočnice što nije po našim normama. Snaga se ne uklapa u poznatu seriju lokomotiva. Vučni dijagram nije sukladan sa nekom od poznatih i registriranih serija lokomotiva. Ukratko netko je oštetio HŽ jer je specijalno vozilo prevezao iz Zagreba u Rijeku kao domaće vozilo.

Pregledom slika ustanovio sam da je netko nehotice pomiješao slike i uvrstio slike lokomotive 2062 sa onim za Maroko pa me doveo zabludu. Na nekim slikama se lošije ali ipak vidi da je u lokomotive za Maroko ugrađen AR10 generator. To se vidi po rebrima za hlađenje na generatoru.

Nažalost tehnika,radi se o privremenoj numeraciji lokomotive baš iz razloga da se mogu obaviti ispitivanja na prugama HŽ-a...a opet za iste te pruge mjerodavno je nadležno ministarstvo.Dakle...privremena numeracija nemora analogno značiti detaljan opis lokomotive.Vrlo slično kao probne tablice na automobilima.
Vučni dijagram = nebitan !
Specijalno vozilo = prema našoj specifikaciji nije,prema tome nije prometovalo kao spec.vozilo
Zračna kočnica = da nije sukladna ex uputi 278 vozilo nebi bilo na čelu vlaka.
Snaga vozila = za izdavanje "probne" dozvole nebitno.Bitno je da je snaga navedena u specifikaciji.
HŽ nije oštećen niti za lipu jer je vozilo prevezeno kao i svaki ostali teret prema uvjetima prijevoza.A to je NREC platio.Točnije prevezeno je kao i svaki drugi vagon uz obračun brtkm.Lokomotiva u hladnom stanju,točnije ove "2063" niti po jednom uvjetu nije specijalno vozilo jer ne izlazi iz gabarita i prevezeno je u hladnom stanju.

Pregledom slika si trebao vidjeti da su se potkrale fotke dizel motora opremljenklasičnim regulatorom snage (PG) dok marokanke imaju elektronski nadziran regulator.Nema PG-a.
[Vrh] Go down
marijana341
Admin
marijana341


Broj postova : 1224
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Rijeka

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptyned vel 10, 2013 10:17 pm

Ajd da razjasnimo neke stvari oko ovih fotografijá ...

JT Kirk je napisao/la:
Neće voziti na HŽ prugama. ...
Karavela006 je sve fino pojasnio!
Tehnika je napisao/la:
... Pregledom slika ustanovio sam da je netko nehotice pomiješao slike ...
Ako sam ja nešto krivo repostao (a jesam!) nije bez veze stavljen na dnu link odakle sam repostao fotografije i sve se moglo na tom linku provjeriti a ne se slijepo držati onoga što sam stavio!
Karavela006 je napisao/la:
... Pregledom slika si trebao vidjeti da su se potkrale fotke ...
Točno Embarassed ... moja greška što nisam uz fotografije stavljao i opis



Zadnja promjena: marijana341; pon vel 11, 2013 7:02 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
http://zeljeznice.forumhr.com/
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptypon vel 11, 2013 7:01 am

marijana341 je napisao/la:
Fotografije iz Gredelja ...


NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 20130202173550-d144b0b7-me



Source: http://locopage.piwigo.com

Na ovoj je slici klasičan PG regulator. Da li je to slika sa naše 2063 lokomotive?

Koja je to baražna vatra sa svih strana.
Trebao sam dobro proučiti svaku sliku u detalje ali nisam. Ja nisam nikoga imenovao a napisao sam nehotice a ne namjerno jer sam mislio da onaj tko je slike postavio na originalan post nije upoznat sa razlikama lokomotiva.

[Vrh] Go down
marijana341
Admin
marijana341


Broj postova : 1224
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Rijeka

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptypon vel 11, 2013 7:06 am

Tehnika je napisao/la:
....
Na ovoj je slici klasičan PG regulator. Da li je to slika sa naše 2063 lokomotive?
....
Tehnika, ja nisam inžinjer strojarstva da bi morao znat što je ispod oplate lokomotive. Ja sam samo ljubitelj željeznice, čak nisam ni ljubitelj dizel lokomotiva!
Tehnika je napisao/la:
....
Koja je to baražna vatra sa svih strana.
....
Možda to tako izgleda ali ja nisam to tako mislio.

Ako si to tako doživio ja se u svoje ime izvinjavam!
[Vrh] Go down
http://zeljeznice.forumhr.com/
JT Kirk
Admin
JT Kirk


Broj postova : 1212
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Plavi Kvarnerić

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptypon vel 11, 2013 12:56 pm

lud od smijeha joj joj, ljudi ajmo lahko fun fun Marijana sram te bilo, Tehnika sve je ok, riješit će se konačno u čem je kvaka.

svima pozdrav
[Vrh] Go down
https://wehicle-drives.forumhr.com
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptypon vel 11, 2013 3:07 pm

Dajte ljudi nebumo se valjda svadili kaj je netko nalijepio na net fun fun laugh .
nikome ništa ne zamjeram a nemojte ni vi meni.
[Vrh] Go down
JT Kirk
Admin
JT Kirk


Broj postova : 1212
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Plavi Kvarnerić

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptypon vel 11, 2013 8:10 pm

Da malo pomognem Razz . Ovdje nema nikakve ljutnje... fun fun bit će (izgleda) manji nesporazum, ali sve teče glatko i savršeno. Može runda za sve vas na račun kuće lud od smijeha mah mah
[Vrh] Go down
https://wehicle-drives.forumhr.com
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptyuto vel 12, 2013 7:25 am

Upravo sam pročitao novi pravilnik o označavanju vozila i zapazi vezano za ovu temu.
Svako vozilo da bi moglo doći na prugu mora imati oznaku vlasnika i broj vlasnika te dokumente koje izdaje nadležna uprava koja upisuje u kojim državama ti dokumenti vrijede.
Da pojasnim. Lokomotive na koje se ova tema odnosi oma oznaku Maroka a ne HŽ-a kao vlasnika. Prema tome treba imati broj koji odgovara broju koji će nositi u Maroku a ne broj HŽ-a jer bi to značilo da imaju našu Tehničku knjigu po kojoj je HŽ vlasnik. Što se pak prijevoza tiče mora se prevesti kao vozilo u stranom vlasništvu jer Maroko nije Hrvatska a Gredelj više nije HŽ jer je u vlasništvu banaka i u stečaju. Ovo zadnje izgleda nije mnogima jasno.
[Vrh] Go down
Karavela006

Karavela006


Broj postova : 193
Join date : 27.11.2011
Age : 54
Lokacija : Zagreb/Knin

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptyuto vel 12, 2013 1:01 pm

Tehnika je napisao/la:
Dajte ljudi nebumo se valjda svadili kaj je netko nalijepio na net fun fun laugh .
nikome ništa ne zamjeram a nemojte ni vi meni.

A tko je kome što zamjerio ??
Pa nismo djeca !!
Nemože i ne smije svaki post započeti sa "štovani","unaprijed se ispričavam" etc.Ovo je forum struke pa ako netko napiše neki ispravak nećemo jedni drugima rezati glave.
[Vrh] Go down
JT Kirk
Admin
JT Kirk


Broj postova : 1212
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Plavi Kvarnerić

NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Emptyuto vel 12, 2013 2:39 pm

Se veda, po slovaški mah mah
[Vrh] Go down
https://wehicle-drives.forumhr.com
Sponsored content





NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: NREC & Gredelj za ONCF   NREC & Gredelj za ONCF - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
NREC & Gredelj za ONCF
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Strojovođa i radna misija :: Lok i vlakovi - EU/World :: National Railway Equipment Company (NREC)-
Forum(o)Bir: