Strojovođa i radna misija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Željeznica i vlakovi
 
Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLogin
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Navigation
 Portal
 Index
 Članstvo
 Profil
 FAQ
 Pretraľnik
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Jedno pitanje...

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Kapo1061
Moderator
Kapo1061


Broj postova : 200
Join date : 07.10.2011
Age : 28
Lokacija : Na kolodvoru

Jedno pitanje... Empty
PostajNaslov: Jedno pitanje...   Jedno pitanje... Emptypet sij 04, 2013 4:51 pm

Evo mene sa još jednim pitanjem! Embarassed
Zanima me kada će Mađar doć u Rijeku, zašto ga još nisu "spustili" do mora?

Puno pozdrava!
Kapo
[Vrh] Go down
http://www.pticica.com/korisnici/kapo
1borna

1borna


Broj postova : 105
Join date : 25.09.2012
Lokacija : Zagreb

Jedno pitanje... Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanje...   Jedno pitanje... Emptypet sij 04, 2013 7:13 pm

Mađar je ipak samo prigradski vlak predviđen za kraće relacije. Jest da bi dobro došao i za tu namjenu u Rijeci ali bojim se da ih je
premalo ispravnih da bi bilo viška! Pored toga na snijegu i većim minusima nisu se baš iskazali (nedavno dok je napadalo dosta
snijega u Zg i okolici podosta ih je poispadalo).
[Vrh] Go down
Tehnika




Broj postova : 754
Join date : 09.10.2011
Lokacija : Zagreb

Jedno pitanje... Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanje...   Jedno pitanje... Emptypet sij 04, 2013 8:25 pm

Mađar ne podnosi snijeg i mraz jer je ventilator za hlađenje transformatora i prigušnice smješten točno između njih pa kada je snijeg ili velika vlaga kroz spojeve zračnih kanala usisava zrak i baca na namote prigušnice. Drugi razlog za kvarove je arno pretvarač koji ima teški zalet pomoćnom grupom pa kada je niska temperatura i mast se u ležajima stvrdne kod duljeg stajanja arno se ne može zaletiti pa izbacuje termička zaštita. Kada su vlakovi bili u Končaru na modifikacijama mislio sam da će riješti taj problem ugradnjom statičkog pretvarač pomoćnog pogona. Isto tako mislio sam da će ventilator za hlađenje transformatora i prigušnice premjestiti tako da u zračnim kanalima bude nadtlak a ne podtlak.
Ukratko u Zagrebu vlakovi zimi krepavaju kada je hladno a u Gorskom kotaru ne bi mogli voziti nekoliko mjeseci godišnje.
[Vrh] Go down
Karavela006

Karavela006


Broj postova : 193
Join date : 27.11.2011
Age : 54
Lokacija : Zagreb/Knin

Jedno pitanje... Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanje...   Jedno pitanje... Emptysub sij 05, 2013 7:24 pm

Tehnika je napisao/la:
Mađar ne podnosi snijeg i mraz jer je ventilator za hlađenje transformatora i prigušnice smješten točno između njih pa kada je snijeg ili velika vlaga kroz spojeve zračnih kanala usisava zrak i baca na namote prigušnice. Drugi razlog za kvarove je arno pretvarač koji ima teški zalet pomoćnom grupom pa kada je niska temperatura i mast se u ležajima stvrdne kod duljeg stajanja arno se ne može zaletiti pa izbacuje termička zaštita. Kada su vlakovi bili u Končaru na modifikacijama mislio sam da će riješti taj problem ugradnjom statičkog pretvarač pomoćnog pogona. Isto tako mislio sam da će ventilator za hlađenje transformatora i prigušnice premjestiti tako da u zračnim kanalima bude nadtlak a ne podtlak.
Ukratko u Zagrebu vlakovi zimi krepavaju kada je hladno a u Gorskom kotaru ne bi mogli voziti nekoliko mjeseci godišnje.

Hmmm.....s jednim dijelom se slažem,ali principijelno stvari baš i nisu takve !!

Da krenemo redom....

Mađar je u biti emv njemačke konstrukcije i tko ga poznaje zna da taj vlak NEMA konstrukcijskih promašaja !
Tvrdnje da mu smeta niska temperatura nemaju nikakva uporišta i to neću komentirati.Ali ću komentirati aljkavo odrađene remonte...u obje tvrtke,isto tako ću komentirati neadekvatno i nestručno održavanje kao i ugradnju dijelova sumnjive kvalitete.
Da napomenem...prema statistici ex vuče vlakova 6111 je po broju defekata izuzetno pouzdano vozilo...tik iza brene.Prosjek 0,6 kvarova !!
Ako ćemo po struci....mađar je slab na sitan,suh,prhutav snijeg.
Zašto ?
Zato što na usisnim kanalima trebaju i moraju biti postavljeni filtri (kofil) koji priječi ulaz istog tog snijega u ventilacijske kanale.
Znači uzemljenja svih vrsta su neminovna.
Nadalje...visoko na top listi kvarova je blokiranje rasteretnog ventila glavnog kompresora (zaleđivanje),potom smrzavanje rasporednika,suhe vodilice na vratima,smrzavanje pantografa...etc !
Kvarovi arno pretvarača su brojčano minorni.Prvo i osnovno....nema "dugog stajanja" jer mi te vlakove ne držimo u hladnom stanju.Teški startovi pomoćnih pogona su posljedica neodržavanja motora ventilatora.
Na tom vlaku nije napravljena NITI JEDNA SUVISLA preinaka niti je trebala biti napravljena.

Da ne idem u širinu....kao što me admin ove stranice posredno napao jer sam rekao da su mnogi govorili za Aseu da je nepodesna loksa za riječku prugu svečano izjavljujem slijedeće :

1. EMV 6111 je itekako sposoban i komptetentan vlak pa čak i za mistificiranu riječku prugu.
2. Niske temperature ne predstavljaju ograničavajući faktor...tako da tvrdnju da on nemože voziti nekoliko mjeseci držim proizvoljnim i neutemeljenim.
3. Da se samo malo više pažnje posveti održavanju vlak bi bio tip-top...ali kao što obično biva....sve dok se sve zainteresirane strane budu raspitivale o stanju nagibnih,niskopodnih vlakova kao i onog gredeljevog neuspjelog abortusa (7022) a prema ostalim vučnim vozilima se budu odnosili sa sprdnjom i okretanjem glave...nema sreće na željeznici.
4. Ne zaboravite da je 6111 nadživio mnoge "pandane",kao što je nadživio mnoge pokušaje (redom promašene) modernizacije !!! Recimo..nadživio je nagibne...007/008 je out !!

Za sam kraj....što očekivati od vlaka kad se na SP i VP ne mijenjaju visokonaponski kablovi u strujnom krugu vuče ???

Tom vlaku je samo potreban kvalitetan remont i po mom skromnom mišljenju ugradnja EP kočnice.Za ugradnju statičkog pretvarača (PJUT) nažalos potrebno je projektirati novi gl.trafo !!

Samo da se netko opet ne sjeti da pregradi kotao gl.trafoa okomitim zidovima pod izlikom da se ne gubi ulje.Uzalud smo se trudili dokazati da uljna pumpa neće moći kvalitetno "miješati" ulje i da će dolaziti do pregrijavanja ulja transformatora...UZALUD !!



[Vrh] Go down
marijana341
Admin
marijana341


Broj postova : 1224
Join date : 07.10.2011
Lokacija : Rijeka

Jedno pitanje... Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanje...   Jedno pitanje... Emptysub sij 05, 2013 7:49 pm

Karavela006 je napisao/la:
...kao što me admin ove stranice posredno napao jer sam rekao ...
Sorry, krivo smo se razumijeli Embarassed , točnije ja sam sve krivo povezao!

A što se tiče napada ... ono nije bio napad, samo malo oštriji odgovor jer kad ja napadam perje frca na sve strane i nastaje totalni kaos na forumima mrgreen

Zadnji post ti je top
[Vrh] Go down
http://zeljeznice.forumhr.com/
1borna

1borna


Broj postova : 105
Join date : 25.09.2012
Lokacija : Zagreb

Jedno pitanje... Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanje...   Jedno pitanje... Emptysub sij 05, 2013 9:10 pm

Nadam se da se slažete da EMV6111 u ovakovom stanju i (ne)održavanju nije za Ri prugu (pa čak i sve ostale dok pada snijeg)!
Ja kao autsider ne znam razloge za to (hvala na dobrom i stručnom objašnjenju) već samo čitam o ispadima vlakova....LP
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jedno pitanje... Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanje...   Jedno pitanje... Empty

[Vrh] Go down
 
Jedno pitanje...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Strojovođa i radna misija :: EMV :: HŽ 6111-
Forum(o)Bir: